Na zamyšlení

Pokojný bojovník – film, co vás inspiruje

I když samosebou chceme být vždy na tréninku a neustále přkonávat naše rekordy a dál se snažit být lepší, než nejlepší, někdy si prostě musíme dát pauzu. Být na chvíli „normální“, udělat si popcorn, otevřít colu a pustit si film. I když máte takovou náladu můžete se stále dozvědět zajímavé věci. Dnes bych se proto s vámi chtěla podělit o jeden nezapomenutelný film. Film, který mě vůbec inspiroval k tomu zajímat se o mentální trénink. Film podle skutečné události. Jeho název je POKOJNÝ BOJOVNÍK, nebo více prozaicky v angličtině Peaceful Warrior.

Proč se na film podívat?

A proč ne? Kecám. Jsou lepší důvody.
Ve filmu je hezky zobrazen mentální trenink v různých podobách – relaxace, stanovování si cílů, self-talk, vizualizace a mnohem víc. Můžete se tedy podívat, jak mentální trénink funguje a uvidíte, že to není vždy procházka růžovým sadem ;-). Při sledování filmu stojí taky za povšimnutí rozdílné role trenéra (Garrick) a kouče (Skorata). Každý je dobrý v něčem jiném a můžou tak Danovi pomoci různě, je dobré si uvědomit jak rozdíli, tak společné věci.

Máte nějaký problém, který vypadá neřešitelně? Určitě se na film podívejte. Dan během filmu řeší obrovský vnitřní konflikt, je tak hezky vidět, jak ho celá věc ovlivňuje okolí, jak ovlivňuje Dana a postupně ho stravuje zevnitř – to se děje každému. Když něco řešíme, pořád to v nás „hlodá“ a štve nás to, zatahujeme do našich problémů i ostatní a to až do doby, než problém vyřešíme, nebo než bouchneme.

Prostě a jasně ve filmu se dá najít spousta věcí, co vám v životě můžou pomoct. Při sledování mějte tedy oči otevřené a uši pečlivě nastražené. Přeju hezký zážitek :-).

Poznámka: pokud vás moje povídání zaujalo, existuje i stejnojmená kniha. Z filmového hlediska můžete najít více o filmu zde

Trailer zde.

Celý film v češtině zde.

 

Leave a Reply